Karasol w Kurorcie Qultury

2O kwietnia 2017 roku od godz. 18.00 artyści i twórcy zrzeszeni w Klubie Twórców Górnośląskich KARASOL będą gościli w zabrzańskim KURORCIE QULTURY.

KARASOL to po śląsku „karuzela” – ale także wyjątkowy, otwarty klub osób reprezentujących różnorodne dziedziny sztuki i twórczości artystycznej: pisarzy, malarzy, muzyków, aktorów, reżyserów, wydawców, mecenasów kultury, animatorów i menedżerów kultury… Klub twórców górnośląskich czyli pochodzących z Górnego Śląska lub z Górnym Śląskiem związanych.

KARASOL to także spotkanie, to dyskusja, to wzajemne inspirowanie się i współpraca. A w trakcie kolejnego klubowego spotkania 20 kwietnia to przede wszystkim SŁOWO i DŹWIĘK…

SŁOWO czyli fragmenty poezji i prozy „karasolowych” pisarzy i poetów – utwory Gintera Pierończyka, Dominiki Bary, Eugeniusza Kosmały (Ojgyna z Pnioków), Aleksandra Lubiny, Ireneusza Widery, Justyny Wydry oraz Janusza Muzyczyszyna będzie można usłyszeć w interpretacji Eugeniusza Kosmały, Dariusza Jezierskiego, Anny Maksym oraz Hanny Szczęsnej-Kozik, Janusza Muzyczyszyna i Jacka Bary. DŹWIĘK czyli kilka jazzowych utworów w wykonaniu młodych, utalentowanych muzyków z Prywatnej Szkoły Muzycznej VENO’S STUDIO. Wystąpią: Magdalena Kucharczyk (wokal, skrzypce), Magdalena Wręczycka (wokal), Karolina Kowalska (wokal), Agata Kornacka (fortepian), Sebastian Sokołowski (gitara basowa), Wojciech Bembenek (gitara elektryczna), Kamil Przybyła (organy Hammonda) oraz Dawid Konwant (perkusja).

KURORT QULTURY to niezależne miejsce kultury wpisane na listę European Cultural Centres prowadzoną przez międzynarodową organizację Trans Europe Halles. To przestrzeń wypełniona na co dzień zgiełkiem zajęć edukacyjnych i warsztatów, a czasem nastrojowym spokojem lub energią muzyki. To przestrzeń z salami szkoleniowymi i warsztatowymi, kameralna sala koncertowa, sala prób dla zespołów. To miejsce położone w otoczeniu zieleni, ale bardzo „miejskie” w swoim charakterze.

Serdecznie zapraszamy.

20 kwietnia 2017 r. godz. 18.00

KURORT QULTURY Gajowa 9, 41-807 Zabrze

Wstęp wolny

Więcej: www.karasol.pl oraz www.venos.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz taką liczbę, by działanie było poprawne. *