Patrycja Cichy-Szept

Dawno, dawno temu, a byłam jeszcze wtedy małym dzieckiem, już wiedziałam co chcę w życiu robić. Odkąd pamiętam, moją pasją było pomaganie innym. Jako mała dziewczynka, potem młoda kobieta chciałam leczyć, ratować ludziom życie…

Los wiedzie nas różnymi drogami. Czasami od razu spełnia życzenia, innym razem latami sprawdza naszą determinację, oraz to, czy do wmarzonej pracy się nadajemy…

Mijały lata, a ja leczyłam ludzi poprzez masaże, które równoważą ciało i duszę, poprzez terapię i sztukę.

Od wielu lat piszę. Zaczęło się od pewnego bardzo trudnego okresu w moim życiu, kiedy to napisałam pierwszą książkę dla dzieci i rodziców, potem powstał z tego scenariusz. Z czasem zaczęłam pisać opowiadania terapeutyczne, bajki i baśnie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tutaj wiek nie jest żadną barierą, każdy potrzebuje poznać swoją osobistą baśń.

Wierzę, że słowa i obrazy mają niewyobrażalną moc!

Słowa, ale i teatr, dlatego po studiach pedagogicznych na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej ukończyłam szkołę Dramy i psychodramy. To kolejna forma terapii, w której się zakochałam. Nie trzeba być „panią zza biurka” i nie trzeba dawać „dobrych rad”, czy pouczać jak żyć, co należy robić, a czego nie wypada. Można to pokazać, przedstawić, zamienić się rolami… Do pisania doszły terapie indywidualne i grupowe właśnie oparte na dramie i psychodramie.

Od jakiegoś czasu maluję, a każdy mój obraz ma zaklęte symbole, które mówią o tym, że warto pięknie i dobrze żyć… bardzo często prowadząc zajęcia terapeutyczne posługuję się rysunkiem i zalecam, by rysować.

Pisano o mnie w czasopismach i magazynach (Zwierciadło, Sens, Cogito). Moje bajki czytał Marcin Dorociński, były opowiadane w radiowej „Trójce”, są wykorzystywane na wielu warsztatach i sympozjach.

Jestem prekursorką metody jaką jest OPOWIEŚCIOTERAPIA.

Wydałam siedem książek, audiobook, tomiki wierszy. Napisałam ponad tysiąc opowiadań oraz kilkadziesiąt bajek terapeutycznych na zamówienie. Prowadziłam zajęcia w szkołach z dziećmi, rodzicami i nauczycielami.

Jestem pełną barw terapeutką dla młodzieży i dorosłych.

Jestem pisarką i malarką.

Jestem mamą dwóch dorosłych synów.

Kocham podróże, drzewa, morze i kolekcjonuję ludzkie uśmiechy…

P.C-S

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz taką liczbę, by działanie było poprawne. *